صفحه اصلی » رویدادها » رویداد های حوزه حمل و نقل و ترافيك » ارایه پیشنهادهای ایران برای توسعه کریدور تراسیکا

شهريار افندي‌زاده با اعلام اين خبر، اظهار داشت: در روز اول اجلاس، تمامي موارد مندرج در دستور كار تنظيمي مورد بررسي و بحث قرار گرفت و در نهايت، دستور كار جهت طرح و تصويب براي اجلاس حمل و نقل تراسيكا در روز دوم قرار گرفت.

وی مهمترین موارد اين دستور كار را بررسي نهايي گزارش‌هاي مربوط به بودجه سال‌هاي 2011 و 2012 و همچنين بررسي نهايي بودجه پيشنهادي سال 2013 و 2014، بحث و بررسي طرح «ضميمه فني پيش‌نويس موافقتنامه اصولي چندجانبه مربوط به بهره‌ برداري مشترك جاده‌اي، دريايي و ريلي مورد بررسي و تاكيد قرار گرفت و همچنين تصويب برنامه عمل مربوط به دوره زماني 2015 – 2013 در راستاي اجراي طرح استراتژيك توسعه كريدور تراسيكا و برگزاري يازدهمين كميسيون بين‌ دولتي تراسيكا اعلام شد.

دبير ملي جمهوري اسلامي ايران در كريدور تراسيكا، افزود: در روز دوم اجلاس، معاون اول نخست وزير تاجيكستان، آمادگي اين كشور را براي همكاري هرچه بيشتر با كليه كشورهاي عضو، دبيرخانه تراسيكا و كميسيون اروپا اعلام كرد و به برخي دستاوردهاي تاجيكستان در راستاي گسترش كريدور تراسيكا اشاره كرد.

افندی زاده با اشاره به اين كه در اين اجلاس نمايندگان كشورهاي عضو از جمله جمهوري اسلامي ايران، پيشنهادهاي خود را در جهت توسعه كريدور با توجه به موقعيت جمهوري اسلامي ايران و توسعه حمل و نقل در كشورمان ارائه دادند و در پايان نشست موارد دستور كار مورد تصويب قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: عمده‌ترين اين توافق‌ها در زمينه‌ تحقق برنامه عمل كشورهاي امضاء كننده موافقتنامه (MLA) براي دوره نهايي 2012 – 2010 در راستاي طرح استراتژيك كريدور با هدف توسعه تراسيكا تا سال 2015 است كه از كشورهاي عضو درخواست شد تا طبق طرح نسبت به اجراي اهداف طرح، اقدامات لازم را در كشورهاي متبوع خود انجام دهند.

وي افزود: افزايش رقابت‌پذيري و جذابيت بيشتر كريدور تراسيكا، تدوين برنامه جامع توسعه بيشتر كريدور، ايجاد گروه كاري كارشناسان تراسيكا، تحقق برنامه عمل مربوط به ايمني حمل و نقل جاده‌اي منطقه تراسيكا، طرح تأسيس دادگاه حكميت بين‌المللي تراسيكا و همكاري فيمابين كميسيون بين دولتي تراسيكا و اتحاديه حمل و نقل بين‌المللي جاده‌اي از ديگر توافق‌هاي اين نشست است. وي خاطرنشان كرد: طبق مفاد موافقت‌نامه منعقده في‌مابين كشورهاي عضو، مقرر شد اجلاس بعدي در كشور تركيه برگزار شود.

گفتنی است؛ دهمين كميسيون بين دولتي تراسيكا با حضور دبيران ملي 12 كشور عضو، دبيركل تراسيكا و كارشناسان دبيرخانه در روزهاي 25 و 26 شهريورماه در تاجيكستان برگزار شد.

 • تماس با ما

  مهندسین مشاور راهبرد تردد فردا

  تلفکس: ۰۲۱۷۷۱۳۱۳۷۸

  ساعت کاری : روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی۱۷:۳۰

  نشانی دفتر مرکزی : تهران، میدان رسالت ، ابتدای خیابان هنگام ، خیابان سهند ، پلاک ۱ ، طبقه دوم ، واحد 6

   

 • اهداف و مأموریت ها

  مأموریت ما:
  مأموریت ما رساندن توان مشتریان مان به نهایت مزیت رقابتی و قدرت تحلیل تصمیم گیری برای سرمایه گذاری است که با استفاده از خدمات برتر و نوآورانه در زمینه های گوناگون فراهم می کنیم. خدمات ما شامل انتخاب راهبرد، پیش بینی، ارزیابی ریسک و پاسخ های مبتنی بر فن آوری اطلاعات است که بر پایه آخرین روش ها، تئوری ها و شیوه های عملی ارائه می گردند.

  چشم انداز ما:
  چشم انداز ما تبدیل شدن به پیشرو خدمات مشاوره حمل و نقل در خاورمیانه و سهیم شدن در بالاترین سطح مهندسی و برنامه ریزی حمل و نقل در ارائه روشها، تئوری ها و شیوه های اجرایی است.

 • RTF در یک نگاه

  مهندسین مشاور راهبرد تردد فردا فعالیت اصلی خود را بر سه حوزه تخصصی برنامه ریزی و مدل سازی حمل و نقل ، حمل و نقل همگانی ، ایمنی و مهندسی ترافیک معطوف نموده است و با بهره گیری از مدیران و کارشناسان خبره این صنعت سعی بر آن دارد تا نقش موثری در حیطه حمل و نقل و ترافیک کشور ایفا کند.