صفحه اصلی » پروژه های مهندسی » ترافیک و حمل و نقل » ایمنی و مهندسی ترافیک » استفاده از خدمات مهندسان مشاور در انجام مطالعات ترافیک شهرداری منطقه 3 (1391)

 c1

کارفرما: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

دستگاه نظارت: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران

نوع پروژه: کاربردی

هدف پروژه:

انجام مطالعات کاربردی در زمینه مسائل حمل و نقل و ترافیکی در سطح منطقه 3 شهرداری تهران و افزایش توان فنی و علمی مناطق شهرداری در مواجه با مسائل ترافیکی و حمل و نقلی

خروجی های پروژه:

1-       شناسائی مشکلات و معضلات مربوط به بخش حمل و نقل و ترافیک در سطح منطقه 3 شهرداری تهران

2-       ارائه راهکارهای پیشنهادی با تکیه بر رویکرد اجرائی در خصوص مطالعات محوله از طرف کارفرما

 c2c3c4

نمونه های طرح های پیشنهادی

 

شرح پروژه:

 • ·      با توجه به لزوم تقویت بنیه علمی و فنی شهرداری ها، استفاده از توان مهندسین مشاور در سطح مناطق و نواحی شهرهای مختلف کشور می تواند بسیار راهگشا و مثمر ثمر باشد. رشد روز افزون تعداد خودروها و عدم ارتقای کیفیت معابر و سایر ملزومات بخش ترافیک سبب شده است تا آمار تصادفات، راهبندان ها و نیز نارضایتی شهروندان روندی رو به رشد داشته باشد. از منظر دیگر، استفاده از خدمات مشاوران در شهرها و مراکز استانها سبب خواهد شد تا دستاوردهای با ارزش حاصل گردد که از آن جمله می توان به بهبود عملکرد ناوگان حمل و نقل همگانی، ساماندهی الگوی تردد در معابر درونشهری و ایمن سازی معابر و نقاطعات اشاره کرد.

استفاده پیوسته و مستمر از نظرات کارشناسان و مشاوران در مواجه با مسائل و مشکلات معاونت حمل و نقل ترافیک منطقه، لازم و چاره گشا است. از این رو سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اقدام به تعیین مشاوران دارای صلاحیت و استفاده از خدمات ایشان در مناطق 22 گانه پایتخت تحت قراردادهای سالیانه نموده است. بر این اساس هریک از مشاوران در منطقه مربوطه، ضمن هماهنگی و تبادل نظر مستمر با سازمان حمل و نقل و ترافیک از یکسو و از سوی دیگر شهرداری منطقه و در راس آن معاونت حمل و نقل و ترافیک، اقدام به شناسائی مشکلات و معضلات ترافیک و حمل و نقل نموده و مطالعات مربوطه در قالب پروژه های کوتاه مدت و با تاکید بر راهکارهای اجرائی، صورت می پذیرد.

در این قالب، مهندسین مشاور راهبرد تردد فردا به عنوان مشاور معین منطقه 3 شهرداری تهران انتخاب گردید. نمونه ای از مهمترین عناوین پروژه های تعریف شده و در سطح منطقه 3 شهرداری تهران در سال 1391 عبارتند از:

1-       ارائه طرح هندسی تبادل کندرو به تندرو در بزرگراه همت حدفاصل شیخ بهائی-شیراز و ایجاد محدودیت در حرکت تندرو به کندرو در زیر پل کردستان

2-       ارائه طرح هندسی تقاطع همت-شریعتی و پایانه تاکسیرانی ضلع جنوب غربی تقاطع

3-       تطبیق نقشه های طرح تفصیلی منطقه 3 با ضوابط حمل و نقل و ترافیک

4-       مطالعه تاثیرسنجی ترافیکی تعریض سواره روی باند شمالی بزرگراه حقانی حدفاصل تقاطع نفت تا مدرس

5-       مطالعات ترافیکی خیابان نمایشگاه بین المللی حدفاصل بزرگراه چمران و خیابان سئول

6-       ساماندهی ترافیکی تقاطع پاسداران با مسیر غرب به شرق بزرگراه بابائی

7-       مطالعه ساماندهی پارک حاشیه ای در سطح معابر منطقه 3

8-       طراحی دوربرگردان در بزرگراه همت روبروی مجتمع امام خمینی

9-       طراحی پهلوگاه ایستگاه اتوبوس در بزرگراه نیایش

10-    بررسی اولیه چراغدار نمودن (چشمک زن) تقاطعهای منطقه 3

11-    مطالعه ساماندهی جهات حرکت شبکه شمالی بلوار میرداماد تا خیابان ظفر

12-    بررسی، مطالعه و تعیین راهکارهای لازم به منظور تامین پارکینگ مورد نیاز سازمانها و ادارات فاقد پارکینگ در سطح منطقه 3

 

 • تماس با ما

  مهندسین مشاور راهبرد تردد فردا

  تلفکس: ۰۲۱۷۷۱۳۱۳۷۸

  ساعت کاری : روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی۱۷:۳۰

  نشانی دفتر مرکزی : تهران، میدان رسالت ، ابتدای خیابان هنگام ، خیابان سهند ، پلاک ۱ ، طبقه دوم ، واحد 6

   

 • اهداف و مأموریت ها

  مأموریت شرکت:
  مأموریت ما ارائه خدمات مشاوره، طراحی و نظارت در انواع پروژه های عمرانی و سایر پروژه های فنی و مهندسی است. در این راستا، افزایش توان فنی و مزیت رقابتی در خصوص پیشنهادهای شرکت برای کارفرمایان مختلف با استفاده از خدمات برتر و نوآورانه بر پایه آخرین روش ها، تئوری ها و شیوه های عملی مدنظر مدیران شرکت است.

  چشم انداز شرکت:
  چشم انداز ما تبدیل شدن به شرکت پیشرو در ارائه با کیفیت و هدفمند خدمات مشاوره، طراحی و نظارت در انواع پروژه های فنی و مهندسی است.

 • RTF در یک نگاه

  مهندسین مشاور راهبرد تردد فردا فعالیت خود را بر ارائه هر چه بهتر خدمات مشاوره، طراحی و نظارت در انواع پروژه های عمرانی معطوف نموده است و با بهره گیری از مدیران و کارشناسان خبره این حوزه سعی بر آن دارد تا نقش موثری در تامین خدمات فنی و مهندسی کشور ایفا کند.