صفحه اصلی » رویدادها » رویداد های حوزه حمل و نقل و ترافيك » افزایش ترانزیت به 12 میلیون تن تاپایان سال/ اتمام 65 درصد از آزادراه قزوین – رشت

شهریار افندی زاده در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه ادامه پروژه ریلی قزوین – رشت – انزلی – آستارا می تواند ترانزیت را در کشور افزایش دهد، گفت: تاکنون 65 درصد از آزادراه قزوین – رشت به اتمام رسیده و امیدواریم 165 کیلومتر بین رشت، انزلی و آستارا هم به پایان برسد تا به کشور آذربایجان متصل شویم.

وی افزود: از طریق این آزادراه بندرعباس به آذربایجان، روسیه و سپس اروپا متصل می شود بنابراین با توسعه شبکه ریلی زمان سفر کاهش پیدا می کند و به ظرفیت ترانزیت کشور افزوده می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر هماهنگی میان ارگان ها برای توسعه ترانزیت، گفت: اجلاس هایی که در کشورهای همسایه برای کاهش زمان سفر و تسهیل ترانزیت برگزار می شود کمک زیادی به توسعه ترانزیت می کند و امیدواربم با این روش ها بتوانیم ظرفیت ترانزیت کشور را به 50 میلیون تن برسانیم.

افندی زاده با بیان اینکه پایانه ریلی سرخس، بندعبارس، رازی و بندرامام خمینی فعالترین پایانه های مرزی ریلی هستند، گفت: با توجه به قانون برنامه پنجم باید تاپایان امسال مجموع ترانزیت کشور به 12 میلیون تن برسد که با افزایش مسیرهای ترانزیتی می توانیم به این عدد برسیم.

نماینده دولت در امر ترانزیت با بیان اینکه دراجلاس تراسیکا هم به روان سازی ترانزیت پرداخته شد، اظهار داشت: امیدواریم پروژه ریلی ایران – ترکمنستان – قزاقستان کامل شود که البته فقط بخش ترکمنستان باقیمانده تا با این خط آهن ایران به کشورهای آسیای میانه متصل شود.

 • تماس با ما

  مهندسین مشاور راهبرد تردد فردا

  تلفکس: ۰۲۱۷۷۱۳۱۳۷۸

  ساعت کاری : روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی۱۷:۳۰

  نشانی دفتر مرکزی : تهران، میدان رسالت ، ابتدای خیابان هنگام ، خیابان سهند ، پلاک ۱ ، طبقه دوم ، واحد 6

   

 • اهداف و مأموریت ها

  مأموریت ما:
  مأموریت ما رساندن توان مشتریان مان به نهایت مزیت رقابتی و قدرت تحلیل تصمیم گیری برای سرمایه گذاری است که با استفاده از خدمات برتر و نوآورانه در زمینه های گوناگون فراهم می کنیم. خدمات ما شامل انتخاب راهبرد، پیش بینی، ارزیابی ریسک و پاسخ های مبتنی بر فن آوری اطلاعات است که بر پایه آخرین روش ها، تئوری ها و شیوه های عملی ارائه می گردند.

  چشم انداز ما:
  چشم انداز ما تبدیل شدن به پیشرو خدمات مشاوره حمل و نقل در خاورمیانه و سهیم شدن در بالاترین سطح مهندسی و برنامه ریزی حمل و نقل در ارائه روشها، تئوری ها و شیوه های اجرایی است.

 • RTF در یک نگاه

  مهندسین مشاور راهبرد تردد فردا فعالیت اصلی خود را بر سه حوزه تخصصی برنامه ریزی و مدل سازی حمل و نقل ، حمل و نقل همگانی ، ایمنی و مهندسی ترافیک معطوف نموده است و با بهره گیری از مدیران و کارشناسان خبره این صنعت سعی بر آن دارد تا نقش موثری در حیطه حمل و نقل و ترافیک کشور ایفا کند.