صفحه اصلی » پروژه های مهندسی » ترافیک و حمل و نقل » ایمنی و مهندسی ترافیک » عارضه سنجی ترافیک مجتمع فرهنگی تجاری مرزداران

کارفرما: بخش خصوصی (مالک پروژه)

دستگاه نظارت: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران/معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه 2 شهرداری تهران

نوع پروژه: مطالعاتی پایه

هدف پروژه:

1-      پیش بینی و برآورد میزان تولید و جذب سفر از-به کاربری مورد مطالعه

2-      کاهش اثرات نامطلوب ترافیکی کاربری در معابر اطراف

3-      محاسبه تعداد پارکینگ مورد نیاز و تعیین تمهیدات لازم جهت مدیریت تقاضای حاصل از احداث کاربری

4-      چکونگی تامین دسترسی به کاربری

5-      مطالعات پارکینگ و برآورد تعداد فضای پارک مورد نیاز

خروجی های پروژه:

1-       برآورد تولید و جذب سفر در اثر احداث مجتمع تجاری فرهنگی مرزداران در محدوده اثر طرح

2-       برآورد تعداد فضای پارکینگ مورد نیاز

3-       تعیین چگونگی تامین دسترسی وسایل نقلیه به پارکینگ

4-       ارائه راهکارهای مدیریتی تقاضای سفر حاصل از احداث کاربری

شرح پروژه:

 • همواره، در کلیه شهرها ضروری است قبل از احداث و بهره برداری از یک کاربری مهم و عمده (نظیر مجتمع تجاری، سینما)، در خصوص برآورد دقیق نرخ تولید و جذب سفر در ساعت اوج شبکه و تعیین تعداد پارکینگ مورد نیاز و چگونگی تامین دسترسی، مطالعه و تحلیل مورد نیاز صورت پذیرد و بر اساس آن، پیشنهادات اجرایی در خصوص کنترل اثرات ترافیکی ارائه گردد. مطالعات عارضه سنجی که بر پایه آیین نامه ها و استاندارد های بین المللی استوار است.

بر این اساس این مهندسین مشاور در ابتدا به شناسایی و تعیین حوزه نفوذ  کاربری مورد مطالعه پرداخته و در مرحله بعد، اقدام به برآورد سفرهای تولیدی از/جذب شده به کاربری در افق زمانی کوتاه مدت و بلند مدت نموده است. بدین منظور از نرم افزار TGEN و ضرایب ITE استفاده شده است و به منظور کالیبره نمودن و بومی سازی نتایج، به مقایسه، تحلیل و ارزیابی کاربری های مشابه پرداخته شده است. بر این اساس ضمن استناد به نتایج طرح جامع حمل و نقل و ترافیک تهران، توزیع، تفکیک و تخصیص سفرهای پیش بینی شده انجام گرفته است.

در مرحله بعد ضمن برآورد تعداد فضای پارک مورد نیاز، شبیه سازی و تحلیل شبکه معابر در افق طرح صورت گرفته و در راستای روان سازی و به حداقل رساندن مشکلات ترافیکی، ضمن توجه و استناد به مصوبات طرح تفصیلی تهران، راهکارهای پیشنهادی در سطوح مختلف ارائه گردیده است. در این بین، پیشنهادهایی نیز در خصوص وضعیت تردد عابرین پیاده، دسترسی به حمل و نقل همگانی و چگونگی دسترسی به پارکینگ مطرح گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • تماس با ما

  مهندسین مشاور راهبرد تردد فردا

  تلفکس: ۰۲۱۷۷۱۳۱۳۷۸

  ساعت کاری : روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت ۸:۳۰ الی۱۷:۳۰

  نشانی دفتر مرکزی : تهران، میدان رسالت ، ابتدای خیابان هنگام ، خیابان سهند ، پلاک ۱ ، طبقه دوم ، واحد 6

   

 • اهداف و مأموریت ها

  مأموریت شرکت:
  مأموریت ما ارائه خدمات مشاوره، طراحی و نظارت در انواع پروژه های عمرانی و سایر پروژه های فنی و مهندسی است. در این راستا، افزایش توان فنی و مزیت رقابتی در خصوص پیشنهادهای شرکت برای کارفرمایان مختلف با استفاده از خدمات برتر و نوآورانه بر پایه آخرین روش ها، تئوری ها و شیوه های عملی مدنظر مدیران شرکت است.

  چشم انداز شرکت:
  چشم انداز ما تبدیل شدن به شرکت پیشرو در ارائه با کیفیت و هدفمند خدمات مشاوره، طراحی و نظارت در انواع پروژه های فنی و مهندسی است.

 • RTF در یک نگاه

  مهندسین مشاور راهبرد تردد فردا فعالیت خود را بر ارائه هر چه بهتر خدمات مشاوره، طراحی و نظارت در انواع پروژه های عمرانی معطوف نموده است و با بهره گیری از مدیران و کارشناسان خبره این حوزه سعی بر آن دارد تا نقش موثری در تامین خدمات فنی و مهندسی کشور ایفا کند.